Aktyviam poilsiui

Nuo muziejų iki gamtos paminklų – Tauragės rajonas turtingas objektais, kuriuos verta aplankyti kiekvienam. Bet labiausiai Tauragės rajonas patiks mylintiems gamtą ir aktyvų poilsį.

Taurų nuotykių parkas

Čia galėsite išbandyti ne tik lynų trasas, sausumos čiuožyklą bet ir užkopti į „piliakalnį“ su atstatytu XII amžiaus Skalvių kariniu įtvirtinimu bei karinės amunicijos ekspozicija. Taurų nuotykių parkas Jus nustebins neeiliniu viešbučiu – nakvyne namelyje medyje, kurie įrengti medžiuose 6-7 m. aukštyje. Taip pat lankytojams siūlo unikalią galimybę –džipų safarį susipažinti su Tauragės krašto istorija, aplankant daugybę gamtos ir paveldo objektų. Ekskursijos vežamos visureigiais, kadangi maršrutai driekiasi per laukus, upes ir kitus sunkiai pravažiuojamus kampelius.

Tik Tauragėje

Tremties ir rezistencijos muziejus 

Muziejuje yra įrengta nauja, moderni ekspozicija su kamera, karceriu, tardytojo kabinetu, bei partizanų bunkeriu. Kameroje lankytojas galės išgirsti ir patirti tai, ką jautė ir išgyveno čia kalėję žmonės. Išvysti kokiomis sąlygomis buvo laikomi kaliniai. Tardytojo kabinete visi norintieji galės įsijausti į tardomojo kailį, akis į akį susidurti su NKVD‘istu. Įrengtame partizanų bunkeryje galima susipažinti su partizanų buitimi, gyvenimo sąlygomis.

Skaudvilės miestas – urbanistikos paminklas

Skaudvilės apylinkės senovėje priklausė Karšuvos žemei. Pats miestelis – urbanistikos paminklas, radialinio plano miestas. Šio plano užuomazga susidarė XIX a. pradžioje, kada pagrindinės gatvės atkarpa tarp bažnyčios ir kelių sankryžos virto aikšte. Netoli yra išlikęs Karšuvos kaimas ir piliakalnis. Miestelio įkūrimo data laikoma 1760 m. Skaudvilės vietovardis yra pavardinės kilmės, kildinamas nuo tų vietų pono Skaudvilio. Miestelis pradėjo plėstis nutiesus Rygos – Karaliaučiaus plentą 1847 m. Skaudvilė buvo prekybinis miestas, čia atvykdavo prekybininkai iš Karaliaučiaus, Rusijos imperijos, Lenkijos ir kitų Lietuvos vietovių.

Gudlaukio tiltas

Gudlaukio tiltas – nelegalus, žiemą apsemiamas gelžbetonio tiltas, pastatytas per Jūros upę prieš du dešimtmečius. Tiltas jungia Ringius ir Gudlaukį – du netolies esančius kaimus. Netolies Gudlaukio tilto kabo ypač žavus, tačiau pavojingas pėsčiųjų tiltas. Jungiantis du upės krantus, šaltu ir lėtingu metų laikotarpiu jis gali būti slidus, bet nuo jo atsiskleidžia graži Jūros panorama.

Plynoji aukštapelkė

Plynoji – aukštapelkė Tauragės rajone, Mažonų ir Žygaičių seniūnijose, Pagramančio regioniniame parke, Tyrelio miške. Pelkė apima 357 hektarų plotą. Pelkės pažintinio tako ilgis 1,6 kilometrai – jis veda į pelkės vidurį, iš kur atsiveria plynė. Iš pelkės išteka Alangos upė. Čia gausu retų augalų ir gyvūnų, peri saugomi paukščiai. Pasak padavimų, Plynoji atsirado nuskendus dvarui.

Nori dar labiau pažinti Tauragę?

Kviečiame  pasidomėti.