Edukacija

Tauragės r. savivaldybėje veikia gimnazijos („Versmės“, Skaudvilės, Žalgirių ir Žygaičių), Suaugusiųjų mokymo centras, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras, progimnazijos („Aušros“, Martyno Mažvydo, Tarailių, „Šaltinio“), Jovarų pagrindinė mokykla, neformaliojo švietimo įstaigos (Meno mokykla, Tauragės sporto centras), lopšeliai-darželiai („Ąžuoliukas“, „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“) ir vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“.

Veikia privačios švietimo įstaigos: VšĮ Tauragės Dvaro mokykla-darželis  ,,Debesų vaikai”, MB „Šeimos dirbtuvė“ darželis „Pelėdžiukų kiemelis“, UAB „Gamtos lopšelis“

Neformalus ugdymas

Siekiant ugdyti perspektyvius Tauragiškius, būtina skatinti užsiimti ir papildoma veikla, todėl Tauragėje plečiasi neformalaus ugdymo pasiūla ir vis didėja tėvų ir vaikų noras įsitraukti į naujas veiklas.

Savivaldybėje yra numatytos prioritetinės tiksliųjų mokslų, technikos, gamtos mokslų, informacinių technologijų, robotikos, pilietinio ugdymo programos, vykdomos Savivaldybės kaimiškose seniūnijose. Prioritetai išskirti siekiant populiarinti aktualias mokslo kryptis kaimo vietovėse.

Išlyginamoji klasė

Tauragė laukia sugrįžtančių Globalių Tauragiškių, todėl yra įkurtos išlyginamosios klasės atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvoje vaikams. Visi sugrįžę ar atvykę iš užsienio vaikai priimami mokytis į visas rajono bendrojo ugdymo mokyklas jiems sudaromos sąlygos skiriamos papildomos valandos gimtosios kalbos ir kitų mokomųjų dalykų netolygumams išlyginti. Mokiniai sėkmingai adaptuojasi ir tęsia mokymąsi bendrosiose klasėse.

2549

- mokinių, lankančių finansuojamas laisvųjų mokytojų ir NVO vykdomas programas, skaičius.

60000

- tiek eurų Tauragės r. savivaldybė vaikų ir jaunimo vasaros poilsiui organizuoti skyrė 2021 metais. Lėšos vaikų vasaros stovykloms per 5 metus išaugo daugiau nei 9 kartus.

985

- mokinių, lankančių neformaliojo vaikų švietimo programas, finansuojamas ES lėšomis.

Socialinis saugumas

Tauragės rajono savivaldybė kasmet plečia socialinių paslaugų tinklą, organizuodama ir teikdama naujas socialines paslaugas pagal įvertintą socialinių paslaugų poreikį. Išplėtotos dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose, dienos užimtumas vaikų dienos centruose, išaugo ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavėjų skaičius.

Taip pat yra numatytos programos siekiant užtikrinti neįgaliųjų, skurstančių ir gausių šeimų socialinį saugumą.

Socialinis saugumas svarbus siekiant kurti savo miestui, daugiau informacijos apie tai rasite Tauragės savivaldybės puslapyje.

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Renkuosi Lietuvą puslapyje.

Nekilnojamas turtas

Tauragėje palankus darbo užmokesčio ir nekilnojamojo turto santykis, kad susikurtumėte jaukius namus. Savo svajonę įsigyti nuosavą būstą paversti realia galėsite daug greičiau, o namai darbas ir darželis bus kelių kilometrų astumu ir kamščius galėsite iškeisti į laiką su šeima.

Norite įsigyti būstą? Pradėkite paieškas dabar!

Laisvalaikis

Žaliojoje Tauragėje būtų keista neišnaudoti gamtos laisvalaikiui ir pramogoms. Todėl laisvalaikiu galima pasinerti į gamtą.

4

pažintiniai takai po Tauragės gamtos objektus, regioninį parka draustinį ir piliakalnius.

30-64

tiek kilometrų galite numinti dviračiu, jei norite 4 skirtingais maršrutais susipažinti su Tauragės apylinkėmis.

Sveikam judėjimui gryname ore įrengti dviračių takai, sporto aikštynai, 6 vaikų žaidimo aikštelės, jaunimo ir kitos laisvalaikio erdvės.

Sportas

Tauragės savivaldybės prioritetas, nes jis yra svarbus socialinis faktorius ugdant sąmoningą ir sveiką visuomenę.

Tauragės rajono savivaldybė remia sporto renginius, sporto organizacijas ir tam yra numačiusi specialias finansavimo programas. Siekiant užtikrinti sveikuolišką laisvalaikį pastatytas multifunkcinis pramogų kompleksas. Kompleksą sudaro baseinas su pirčių kompleksu, vaikų pramogų zona, kino teatro salė (netolimoje ateityje), sporto klubas. Numatytos patalpos grupiniams užsiėmimams, bendruomenėms ir konferencijoms.

66

premijos skirtos 52 sportininkams ir 14 trenerių, premijoms išmokėta
11 220 eur

8

atnaujintos krepšinio aikštelės Kunigiškių, Taurų, Dapkiškių, Kęsčių, Sungailiškių, Batakių, Mažonų, Dacijonų kaimuose.

36

- tiek sporto klubų veikia Tauragėje.

Bendruomeninė veikla ir savanorystė

Bendruomeninė veikla ir savanorystė padeda ne tik susirasti bendraminčių ir įsilieti į vietos gyvenimą, bet ir suteikia galimybę užsiimti socialiai atsakinga veikla. Gali rinktis daugiau nei iš 100 organizacijų, tad ko lauki?

Atvira jaunimo erdvė

Bendruomenių namai

Sporto srities organizacija
Švietimo ir tarptautinio bendradarbiavimo
srities organizacijų
Jaunimo ir kultūros srities organizacijos
Socialinės ir sveikatos srities organizacijos

O jeigu norisi užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie choro ar teatro grupės, prisijunkite.

Šventės

Tauragė garsėja išskirtiniais renginiais. Kasmet organizuojamos Kalėdų eglutės įžiebimo, miesto ir rugsėjo pirmosios šventes. Daug dėmesio susilaukia kraštiečio Liudo Mikalausko Tarptautinis muzikos festivalis, ,,Džiazo dienos Tauragėje”. Kasmet vyksta Kalėdinis Gerumo bėgimas, kurio metu renkamos dovanos, jos išdalinamos Tilžės (Kaliningrado) srities Lietuvių bendruomenės remtinų šeimų vaikams. Sėkmingai startuoja renginiai skirti šeimoms su mažamečiais vaikais. Inovatyvių ir jau tradiciniais tapusių renginių, organizuoja Tauragės nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės.

Daugiau informacijos