Edukacija

Tauragės r. savivaldybėje veikia 4 gimnazijos (Versmės, Skaudvilės, Žalgirių ir Žygaičių), 1 Suaugusiųjų mokymo centras, 1 Specialioji mokykla, 4 progimnazijos (Aušros, Martyno Mažvydo, Tarailių, Šaltinio), 6 pagrindinės mokyklos (Batakių, Gaurės, Jovarų, Lauksargių, Lomių, Pagramančio), 3 neformaliojo švietimo įstaigos (Moksleivių kūrybos centras, Muzikos mokykla, Vaikų ir jaunių sporto mokykla), 3 lopšeliai darželiai (Ąžuoliuko, Kodėlčiaus, Žvaigždutės) ir 1 vaikų reabilitacinis centras mokykla (Pušelė). Startuoja privatus darželis ,,Debesų vaikai”.

Neformalus ugdymas

Siekiant ugdyti perspektyvius Tauragiškius, būtina skatinti užsiimti ir papildoma veikla, todėl Tauragėje plečiasi neformalaus ugdymo pasiūla ir vis didėja tėvų ir vaikų noras įsitraukti į naujas veiklas.

Savivaldybėje yra numatytos prioritetinės tiksliųjų mokslų, technikos, gamtos mokslų, informacinių technologijų, robotikos, pilietinio ugdymo programos, vykdomos Savivaldybės kaimiškose seniūnijose. Prioritetai išskirti siekiant populiarinti aktualias mokslo kryptis kaimo vietovėse.

Išlyginamoji klasė

Tauragė laukia sugrįžtančių Globalių Tauragiškių, todėl yra įkurta išlyginamoji klasė atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvoje vaikams. Mokykla turi kitakalbių mokymo patirties: panaikinus miesto 3-ąją vidurinę mokyklą, buvo integruojami rusakalbiai.  2016-2017 mokslo metais Jovarų pagrindinės mokyklos išlyginamojoje klasėje mokėsi  7 mokiniai, atvykę iš kitų šalių: du iš Uzbekijos, du iš Ispanijos, du iš Airijos, vienas iš Anglijos. Mokiniai sėkmingai adaptavosi ir tęsia mokymąsi bendrosiose klasėse.

1 200

- mokinių, lankančių finansuojamas laisvųjų mokytojų ir NVO vykdomas programas, skaičius.

66 000

- tiek eurų Tauragės r. savivaldybė vaikų ir jaunimo vasaros poilsiui organizuoti skyrė 2018 metais. Buvo vykdytos 36 programos. Lėšos vaikų vasaros stovykloms per 4 metus išaugo daugiau nei 9 kartus.

1

- verslumą skatinanti iniciatyva „Creativity LAB“, siekianti praktiškai ugdyti jaunimo verslumo kompetencijas, naudojant pasaulyje plačiai taikomas metodikas ir analizuojant realius miesto, verslo bei asmeninius iššūkius.
Susidomėjote? Susisiekite

Socialinis saugumas

Tauragės rajono savivaldybė kasmet plečia socialinių paslaugų tinklą, organizuodama ir teikdama naujas socialines paslaugas pagal įvertintą socialinių paslaugų poreikį. Išplėtotos dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose, dienos užimtumas vaikų dienos centruose, išaugo ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavėjų skaičius.

Taip pat yra numatytos programos siekiant užtikrinti neįgaliųjų, skurstančių ir gausių šeimų socialinį saugumą.

Socialinis saugumas svarbus siekiant kurti savo miestui, daugiau informacijos apie tai rasite Tauragės savivaldybės puslapyje.

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Renkuosi Lietuvą puslapyje.

Nekilnojamas turtas

Tauragėje palankus darbo užmokesčio ir nekilnojamojo turto santykis, kad susikurtumėte jaukius namus. Savo svajonę įsigyti nuosavą būstą paversti realia galėsite daug greičiau, o namai darbas ir darželis bus kelių kilometrų astumu ir kamščius galėsite iškeisti į laiką su šeima.

Norite įsigyti būstą? Pradėkite paieškas dabar!

Laisvalaikis

Žaliojoje Tauragėje būtų keista neišnaudoti gamtos laisvalaikiui ir pramogoms. Todėl laisvalaikiu galima pasinerti į gamtą.

4

pažintiniai takai po Tauragės gamtos objektus, regioninį parka draustinį ir piliakalnius.

60

tiek kilometrų galite numinti dviračiu, jei norite dviem maršrutais susipažinti su Tauragės apylinkėmis.

Sveikam judėjimui gryname ore įrengti dviračių takai, sporto aikštynai, vaikų žaidimo aikštelės, jaunimo ir kitos laisvalaikio erdvės.

Sportas

Tauragės savivaldybės prioritetas, nes jis yra svarbus socialinis faktorius ugdant sąmoningą ir sveiką visuomenę.

Tauragės rajono savivaldybė remia sporto renginius, sporto organizacijas ir tam yra numačiusi specialias finansavimo programas. Siekiant užtikrinti sveikuolišką laisvalaikį vyksta multifunkcinio pramogų komplekso statyba. Kompleksą sudarys baseinas su pirčių kompleksu, vaikų pramogų zona, kino teatro salė, sporto klubas. Numatytos patalpos grupiniams užsiėmimams, bendruomenėms ir konferencijoms.

75

premijos skirtos 63 sportininkams ir 12 trenerių, premijoms išmokėta
16 736 eur

7

atnaujintos krepšinio aikštelės Kunigiškių, Taurų, Dapkiškių, Kęsčių, Sungailiškių, Batakių, Mažonų kaimuose.

28

- tiek sporto klubų veikia Tauragėje.

Bendruomeninė veikla ir savanorystė

Bendruomeninė veikla ir savanorystė padeda ne tik susirasti bendraminčių ir įsilieti į vietos gyvenimą, bet ir suteikia galimybę užsiimti socialiai atsakinga veikla. Gali rinktis daugiau nei iš 100 organizacijų, tad ko lauki?

Atvira jaunimo erdvė

Bendruomenių namai

Sporto srities organizacija
Švietimo ir tarptautinio bendradarbiavimo
srities organizacijų
Jaunimo ir kultūros srities organizacijos
Socialinės ir sveikatos srities organizacijos

O jeigu norisi užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie choro ar teatro grupės, prisijunkite.

Šventės

Tauragė garsėja išskirtiniais renginiais. Kasmet organizuojamos Kalėdų eglutės įžiebimo, miesto ir rugsėjo pirmosios šventes. Daug dėmesio susilaukia kraštiečio Liudo Mikalausko Tarptautinis muzikos festivalis, ,,Džiazo dienos Tauragėje”. Kasmet vyksta Kalėdinis Gerumo bėgimas, kurio metu renkamos dovanos, jos išdalinamos Tilžės (Kaliningrado) srities Lietuvių bendruomenės remtinų šeimų vaikams. Sėkmingai startuoja renginiai skirti šeimoms su mažamečiais vaikais. Inovatyvių ir jau tradiciniais tapusių renginių, organizuoja Tauragės nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės.

Daugiau informacijos